پرده هوا

پرده هوا:

پرده هوا وسیله ای است که برای جدا کردن دو فضا از یکدیگر استفاده میشود.معمول ترین شکل پرده هوا بک فن رو به پایین است که بالای سردر، مثل ورودی ساختمان نصب می شود. پرده هوا به منظور بیرون نگه داشتن هوای بیرون و جلوگیری از ورود هوای سرد بیرون و ترکیب آن با هوای گرم داخل ایجاد شده توسط پرده هوا، استفاده می شود. 

انواع غیر گرمایی پرده هوا معمولاً به منظور تماس انبارهای سرد و اتاقهای یخچال به کار گرفته می شوند. جریان هوا ما بین در به نیروی باد، اختلاف درجه حرارت و اختلاف فشار بستگی دارد. 

پرده هواها به منظور ذخیره سازی انرژی از طریق کاهش انتقال بین دو فضا به کار می روند، اگرچه دری که خیلی خوب پوشیده و عایق بندی شده باشد موثرتر خواهد بود، که حتی از ترکیب این دو هم میشود استفاده کرد; بدین گونه که وقتی در باز است پرده هوا روشن میشود و جریان هوا از داخل به خارج و بالعکس به حداقل میرسد.

دلایل استفاده از پرده هوا

-ذخیره سازی انرژی از طریق کنترل انتقال هوا از بیرون به داخل و بالعکس
-جلوگیری از تبادل هوای بیرون و داخل با یکدیگر
-ایجاد یک محیط سالمتر و راحت تر به دلیل نگهداشتن حشرات موذی در بیرون
-صرفه جویی در هزینه های نگهداری به علت کاهش دفعات خرابی و از کار افتادگی دستگاه
-افزایش فضای مورد استفاده در نزدیکی محوطه درها
-حذف تجمع یخ و برف در محوطه انبارهای سرد


چگونگی کار پرده هوا 

وقتی به عنوان یک پرده هوای غیر گردشی استفاده می شود، هوا از طریق مکش وارد دستگاه می شود، وارد فن شده و توسط فن به سرعتش افزوده میشود. این حرکت سریع باعث حرکت هوا به داخل پلنیوم شده که به پخش هوا در تخلیه نازل امکان می دهد. پره های به شکل یوروفویل در نازل، بخارهوای یکنواخت با حداقل آشفتگی ایجاد می کنند. تخلیه هوا از بین نازل، بخار را به سمت زمین پرتاب می کند. تقریباً %80 هوا به درون پرده هوا و%20 در جهت مخالف بر می گردد.

بهترین زاویه نازل تخلیه هوا برای کار

برای عملکرد بهینه دستگاه، زاویه نازل تخلیه باید درست تنظیم شود. نازل پرده هوا باید قابلیت تنظیم کردن داشته باشد تا بتوان آن را تا 20 درجه به سمت بالا یا پایین پرده حرکت داد. می توان به طور افقی بالای در، یا به طور عمودی کنار یا هر دو طرف ورودی نصب کرد. نصب افقی بالای در احتمال آسیب به پرده هوا را به حداقل خود می رساند. اگر پرده هوا به طور عمودی نصب شود باید تمام نکات ایمنی رعایت شود.

انواع پرده هوا

چهار گروه اصلی از پرده هواهای غیر گردشی وجود دارد تا انواع نیازها برآورده شود:
• کنترل آب و هوای محیط های صنعتی
• ورودی های تجاری
• کنترل حشرات
• خنک کننده، فریزر

طراحی سایت -  سئو سایت

 


تهران درب

گروه تولید و صنعتی و بازرگانی تهران درب با بیش از 2 دهه فعالیت توام با پیشرفت و ارتقاء کیفی محصولات و خدمات همواره در تلاش است تا بتواند به عنوان یک بازوی کمکی در جهت ارتقاء آسایش و امنیت مشتریان خود گام بردارد و برترین تکنولوژی های روز دنیا را در قالب محصولات مدرن و با کیفیت و با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه کند.

خبر نامه تهران درب

لینک های کاربردی

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)